OKR'lerinizi mi yazıyorsunuz? OKR örneklerine göz atın!

EN

ES

OKR Yazılımı Özellikleri 

Organizasyonunuzda etkili bir OKR yazılımı kullanmak, şirket genelinde uyum, şeffaflık ve sürdürülebilir verimlilik sağlamanın harika bir yoludur. OKR yazılımı, çalışanların neyin önemli olduğuna odaklanmalarını ve hedeflerin kurumsal öncelikleriyle nasıl uyumlu olduğunu kolayca görmelerini sağlar. 

OKR yazılım platformu ile herkes organizasyon içinde temel hedefleri görür ve kendi hedeflerine nasıl katkıda bulunabileceği üzerine yorum yapabilir. Hedeflerin daha sağlıklı yayılmasını sağlar. Yöneticiler ve çalışanlar yazılım özelliklerini kullanarak birbirlerine hedefler önerebilirler. 

OKR yazılımı, hedeflerin değişen koşullara göre güncellenmesine olanak tanır. Bir risk görürseniz bunu dönem tamamlandıktan sonra değil, yolda fark etmenizi sağlar. OKR yazılım platformu sayesinde anlık, sürekli ve sağlıklı iletişim kurabilirsiniz. Organizasyonunuzun kültürüne göre şekillenebilen bir OKR yazılımı kullandığınızda, performans sisteminiz doğru ve etkili hedefler koyarak ve iletişimi artırarak başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Yazılım platformu, tüm yolculuğu kayıt altına alarak çalışanların performansının daha adil bir şekilde değerlendirilmesine olanak tanır. 

OKR yazılım platformu, kurumunuzu başarılı kılma ve çalışanlarınızın performansını ortaya çıkarma noktasında yönetiminizi kolaylaştıracak bir araçtır. 

Sizin için en iyi OKR platformunu nasıl seçebilirsiniz? 

Bir OKR yazılım platformu ararken, kuruluşunuzun tamamında kullanılabilecek bir araç bulmak gerekir. Size göre şekillenebilecek esnek bir ürün ve en uygun performans yönetim sistemini kurmanızı sağlayacak uzman bir ekip bu dönüşümün başarılı olması için olmazsa olmaz unsurlardır. 

Değişen dünya dinamikleri ve geleneksel hedef ve performans yönetimi platformları ile çalışanlar daha az hırslı hale geliyor ve odaklarını kaybediyorlar. Öncelikler anlık olarak değiştiği için kurum için en önemli olana odaklanmak zorlaşabiliyor. Klasik performans sistemleri hedefleri sık sık gözden geçirme, sistemde değişen noktalar üzerinde düşünme ve hedefler hakkında iletişim kurma fırsatı sunmadığı için bu platformlar etki yaratmaktan ziyade iş yüküne dönüşüyor. 

Bu engelleri ortadan kaldırmak ve hızla değişen dünya dinamiklerinde herkesin önceliklere odaklanmasını sağlamak ve geleceğin fırsatlarını yakalamak için bir OKR yazılım platformuna ihtiyacınız olabilir. 

OKR yazılım platformunun faydaları nelerdir? 

  • Tüm çalışanların hedeflerinin görünür hale gelmesine yardımcı olur. 
  • Ortak bir hedefe doğru ilerleyen çalışanlar birlikte bir takım hedefi belirleyebilirler. 
  • Hedef önerme yöntemi ile şirket içinde hedef yayılımı desteklenir. 
  • İlerlemeyi takip ederek hedefler hakkında size anlık veri sağlar. 
  • Hedeflerinizi değişen koşullara göre güncellemenize olanak tanır. 
  • İletişim ile hedeflere ilişkin geri bildirimler artar. 
  • Hedeflere bağlı olarak yetkinlik ve performans yönetimi yapabileceğiniz İK uygulamalarına bütünsel yaklaşım sunar. 
  • Gelişmiş raporlama özelliği ile şirketinizin hedef, yetkinlik ve performans değerlendirme durumunun ne olduğunu detaylı olarak belirlemenizi sağlar. 

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

OKR’ler Nasıl Yazılır? 

John Doerr “Measure What Matters” adlı kitabında “Küresel pazarda kazanmak için organizasyonların her zamankinden daha çevik olması gerekiyor” diyor. Kuruluşunuzun nasıl daha çevik hale gelebileceğini hiç düşündünüz mü? Evet, OKR tekniğini yardımcı olabilir.

Yeni Bir İK Trendi: Psikolojik Güvenlik 

Dünya geliştikçe, modern iş yerlerinin ihtiyaçları ve talepleri de değişiyor. Bugün, işverenler çalışanlarına iyi bir maaş ve yan haklar sağlamaktan daha fazlasına odaklanıyor. Şirketler artık, çalışanların refahını, üretkenliğini ve genel iş memnuniyetini artırmak için yenilikçi yollar arıyor.

Sessiz İşe Alım: Sessizlik İçinde Doğru Yeteneği Bulma 

Doğru çalışanı işe almak, özellikle de özgeçmiş ve mülakat yağmuruna tutulduğunuzda göz korkutucu bir görev olabilir. Sadece gerekli beceri ve deneyime sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda şirketinizin değerlerini ve vizyonunu da paylaşan kişiyi bulmak çok önemlidir.