OKR'lerinizi mi yazıyorsunuz? OKR örneklerine göz atın!

EN

ES

Performans Yönetim Sistemi Neleri İçermelidir?

Performans yönetim sistemleri günümüz çalışma koşullarında oldukça tercih edilen ve vazgeçilmez bir sistemdir. Peki, neden? Yaşadığımız pandemi bize öyle güçlü bir şeye ihtiyacımız olduğunu fark ettirdi ki, elimizin kolumuzun bağlı olduğu zor zamanlarda bile hala ilerleyebilmemizi sağlayan bir şey. İş yerinde yaptığınız en küçük hareketimizin bile imkânsız olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? İletişim kurmak, bir araya gelmek, sarılmak, el sıkışmak- yaptığımız her şey! Artık herkesin farkında olduğu gibi, mesafeler zor. Ancak bilmemiz gereken bir başka şey ise: her gecenin bir gündüzü olduğu.

Performans yönetim sistemi nedir?

Hedeflere ulaşmak için yöneticiler ve çalışanlar arasındaki sürekli iletişim ve geri bildirim süreci performans yönetimi olarak tanımlanır.

Bir performans yönetim sistemi, yöneticilerin ve çalışanların şirketin hedefleri ve kariyer gelişimi için vizyon ile uyumlu olmasını sağlar. Performans yönetimi, şirketin kaynakları, mali yapısı ve çalışanları gibi tüm şirket bileşenlerinden her zaman daha iyi bir sonuç elde etmek için kullanılan araçlardan biridir.

Performans yönetim sistemi: Olmazsa olmaz bazı özellikler

Sürekli Performans Yönetimi Sistemi

Etkili performans yönetimi bir güne sığdırabileceğiniz bir şey değildir. Performans yönetimi sürekli ve her yerde olmalıdır! İstikrar ve olumlu bir sonuç elde etmek için düzenli bir performans yönetim sistemini entegre etmeli ve uygulamalısınız.

Adil ve Şeffaf Değerlendirme

Yöneticiler ve ekipleri performans yönetimi sürecinde herhangi bir kafa karışıklığı yaşamamalıdır. Her şey kristal berraklığında olmalıdır! Tüm organizasyonunuz hedefleri görebilmelidir. Bu, gerektiğinde anında aksiyon almanızı sağlar.

Özelleştirilebilir

Performans yönetim sisteminizin şirketinizin iş ve organizasyon kültürüne göre uyarlanması gerekir. Her kuruluşun kendine özgü bir çalışma kültürü vardır ve belirli bir performans yönetimi tarzı gerektirir.

Önceliklendirme

En tepedeki şirket değerini sağlamak için en önemli göreve öncelik verilmelidir. Doğru konuya odaklanmak, arzuladığınız başarıyı da getirecektir!

Güçlü iletişim

Çalışanların organizasyonun öncelikleri ve hedefleri hakkında bilgilendirilmesi, performansları üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Esneklik

Gerektiğinde yön değiştirmenizi sağlayan bir performans yönetim sistemi oldukça önemlidir.  Kullanıcıların sorunları ortaya çıktıklarında ele almalarına ve değişen koşullara yanıt olarak gerekli ayarlamaları yapmalarına olanak tanıyan bir performans yönetimi çözümü organizasyonların olmazsa olmazıdır..

Twiser WOKR platformu ile sizlere neler sunuyor?

Performans ve kalibrasyon modülü ile veriye dayalı, adil ve şeffaf bir değerlendirme ile performansı yükseltebilir, motivasyonu artırabilirsiniz.

Feedback modülü ile, karşılıklı feedback kültürü oluşturur, iletişimi güçlendirirsiniz.

Bire Bir Görüşme modülü ile, yönetici ve çalışan iletişimini güçlendirir, destek ortamı yaratarak hedeflerin gerçekleşmesini sağlarsanız.

OKR modülü ile, şirket hedefleriyle çalışanların hedeflerinin hizalanması, ilerlemelerin şeffaf bir şekilde takip edilmesini sağlarsınız.

Dashboard ile tek bir ekrandan tüm şirketi yönetebilir, hızlı aksiyon alabilirsiniz.

Yetkinlik modülü, çalışanların gelişimlerini destekleyebilir, kolay kullanımı ile herkesin katılımını alırsınız.

 

 

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

OKR Yazılımı Özellikleri 

Organizasyonunuzda etkili bir OKR yazılımı kullanmak, şirket genelinde uyum, şeffaflık ve sürdürülebilir verimlilik sağlamanın harika bir yoludur. OKR yazılımı, çalışanların neyin önemli olduğuna odaklanmalarını ve hedeflerin kurumsal öncelikleriyle nasıl uyumlu olduğunu kolayca görmelerini sağlar. 

OKR’ler Nasıl Yazılır? 

John Doerr “Measure What Matters” adlı kitabında “Küresel pazarda kazanmak için organizasyonların her zamankinden daha çevik olması gerekiyor” diyor. Kuruluşunuzun nasıl daha çevik hale gelebileceğini hiç düşündünüz mü? Evet, OKR tekniğini yardımcı olabilir.

Yeni Bir İK Trendi: Psikolojik Güvenlik 

Dünya geliştikçe, modern iş yerlerinin ihtiyaçları ve talepleri de değişiyor. Bugün, işverenler çalışanlarına iyi bir maaş ve yan haklar sağlamaktan daha fazlasına odaklanıyor. Şirketler artık, çalışanların refahını, üretkenliğini ve genel iş memnuniyetini artırmak için yenilikçi yollar arıyor.